Kerro meille projektistasi
Projektiehdot yrityksille, ammattilaisille ja suunnittelutoimistoille
Kerro meille projektistasi
Projektiehdot yrityksille, ammattilaisille ja suunnittelutoimistoille
Suomessa tiedetään saunasta asti, että puu ja vesi voivat asua samassa huoneessa — kun puulaji on oikea. Giotto, Cea Designin hanasarja, tuo saman ajatuksen kylpyhuoneen hanaan: kahvat voi tilata neljänä puulajina — Canaletto-pähkinä, Burman tiikki, tammi ja wenge — ja juoksuputket sekä peitelaipat pysyvät silloin satinoidussa, kiillotetussa tai Black Diamond -teräksessä. Käsi osuu puuhun, vesi kulkee teräksessä.
Kokoelman on piirtänyt Natalino Malasorti ympyrän puhtaan perusmuodon varaan, ja se valmistetaan kokonaan ruostumattomasta AISI 316L -teräksestä. Pintavaihtoehtoina ovat satinoitu ja kiillotettu sekä erikoispinnat Black Diamond, Bronze, Copper ja Light Gold, jotka valmistaja ilmoittaa ekologisiksi ja biosopiviksi.
Sama geometria jatkuu koko ohjelmassa: pesuallas- ja bidee-hanat progressiivisella, kaksiotteisella tai termostaattisella logiikalla, suihku- ja ammeryhmät, ammeen reunan sarja, laaja seinäsäätimien perhe, Giotto Plus -yksiotehana ja yhteensovitetut tarvikkeet. La Mercanti tukee suomalaisia projekteja valinnasta toimitukseen.
Kerro, mitä pintoja haluat arvioida
Taloyhtiön päätöksenteko palkitsee valmistelun. Viisi askelta, joilla Giotto-esitys etenee hallituksesta tilaukseen ilman ylimääräisiä kierroksia.