Kerro meille projektistasi
Projektiehdot yrityksille, ammattilaisille ja suunnittelutoimistoille
Kerro meille projektistasi
Projektiehdot yrityksille, ammattilaisille ja suunnittelutoimistoille
Suomalainen muotoilu on aina vaatinut kauneudelta perustelun. Ayla, Cea Designin kokoelma, antaa sen jo reunoissaan: valmistaja ilmoittaa viistetyt reunat nimenomaan kahdella tavalla — visuaalisesti vahvoiksi ja samalla käyttömukavuutta ja toiminnallisuutta lisääviksi. Muoto ei siis koristele, se tekee työtä joka kerta, kun käsi tarttuu hanaan.
Kokoelman on suunnitellut Yabu Pushelberg, ja sen profiili viittaa I-palkkiin: rakenteen perusosaan, joka on tehty siroksi. CEA:n kompromissittomaksi ilmoittama tekniikka mahdollistaa epätavallisen ohuen vaakasuoran juoksuputken leveämmän pystyrungon jatkeena. Materiaali on ruostumaton teräs AISI 316L, satinoituna tai kiillotettuna, sekä neljä erikoispintaa: Black Diamond, Bronze, Copper ja Light Gold.
Sama perusteltu muoto kulkee koko kylpyhuoneen läpi: viisi perhettä pesualtaalle ja bideelle, termostaattiset setit suihkuun ja ammeeseen, ammeen reunan ryhmä, erilliset juoksuputket, käsisuihku ja laaja perhe piiloasennusten säätimiä seinään ja tasoon.
Kerro, mitä pintoja haluat arvioida
Ayla, Cea Designin kokoelma, tarjoaa erilliset juoksuputket kolmena seinäversiona ja tasoversiona: viisi askelta oikeaan valintaan.